Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > ACİL SORULAR

Seçenekler Stil
Okunmamış 17.07.17, 04:41 PM
Member

Standart Su içmiyor

hamsteri 15 gundur hic su icerken gormedim suda azalma oluyor ama kucuk bir suluk bir turlu bitmiyor su akiyor sulukta bir problem yok neden icmiyor olabilir iciremezsem su yerine gecen bir yiyecek varmidir karpuz veeiyorum 2 3 yalayip birakio marul veriyorum salataligi bir kac isirik alio bugun kayisi verdim onu yedi ne olabilir bunlarin disinda su yerine gecen
Okunmamış 19.07.17, 03:18 PM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Hamsterler çöl hayvanlarıdır az su içmesi çok normal
Okunmamış 24.07.17, 06:29 PM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Marul gibi besinleri su alsın diye çok vermeyin. İshal olabilir. Ve hamsterlarda ishal ölüme kadar gidebiliyor. Suyu çok içmiyorlar zaten, merak etmeyin. Ama suluğundaki suyu istisnasız her gün değiştirip, tazelemelisiniz.
Okunmamış 25.07.17, 03:37 PM
Member

ben suyu bitmeden degistirmiyordum aradan 1 hafta bile gecse kucucuk sulugun 10da 1i anca tukeniyor onceden 1 haftada sulugu bosaltirdi evde heran hamstera zarar vermek icin hazir bulunan kediden korktugumdan yuksek bir yere koydum sık sık kafesi indirip kontrol ediyorum su icmiyor bende susuzluktan ölür korkusuyla marul karpuz salatalik veriyorum topun icine birakip odaya saldigimda 1 saat gibi sürede 10 diski parcasi oluyo ortalama bu normal bir miktarmidir
Okunmamış 25.07.17, 04:17 PM
Senior Member

Suyunu istisnasız her gün değiştirip, suluğu iyice yıkamalısınız. Bu onun sağlığı için çok önemli, sağlığıyla oynamayın. Her gün suyunu ve yemini düzenli olarak tazeleyin. Yoksa suyunu ve yemini çok az miktarda yemeye-içmeye başlar. Topun içinde asla bir saat kadar kalmamalı. Maks. Yarım saat topun içinde kalmalı. Ardından yemek yiyip, su içip, dinlenmesi için kafesine bırakılmalı sonra tekrar topun içine konulabilir.
Okunmamış 26.07.17, 02:23 AM
ertgrlkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

Su içsede görmezsiniz, içtiğinde de az içtiğinden fark etmezsiniz
Okunmamış 19.12.17, 01:27 PM
Junior Member

ben suluğu kafese koymuyorum çunkü onunla cok oynayıp ses çıkarıyor her aksam suluğu elime alıyorum zaten susamış oluyo kana kana içiyo ben de ilk başlar endişelendim su içmiyo diye ama gerçekten çok az içiyolar günde bi kaç damla sadece
Okunmamış 02.01.18, 04:03 AM
Senior Member

Alıntı:
Aşigo64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben suluğu kafese koymuyorum çunkü onunla cok oynayıp ses çıkarıyor her aksam suluğu elime alıyorum zaten susamış oluyo kana kana içiyo ben de ilk başlar endişelendim su içmiyo diye ama gerçekten çok az içiyolar günde bi kaç damla sadece
Az içiyorlar fakat uyguladığınız yöntem çok yanlış. Ne kadar az veya çok içerlerse içsinler daima kafeslerinde taze içme suyu bulunsun. Eğer sesten rahatsız oluyorasanız kafesi (ortam uygun olmak şartıyla) başka bir odaya alın. Kendiniz diyorsunuz kana kana içiyor diye. Çok susuz kalmadıkça o kadar hızlı içmiyorlar. Hayvanın kursağına bir şey kaçsa akşamımı bekleyecek su içmek için? Kafesinde ne olursa olsun taze içme suyu bulunsun. İşkence bu hayvanlar için...
Okunmamış 02.01.18, 02:56 PM
Junior Member

Alıntı:
gmzckrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Az içiyorlar fakat uyguladığınız yöntem çok yanlış. Ne kadar az veya çok içerlerse içsinler daima kafeslerinde taze içme suyu bulunsun. Eğer sesten rahatsız oluyorasanız kafesi (ortam uygun olmak şartıyla) başka bir odaya alın. Kendiniz diyorsunuz kana kana içiyor diye. Çok susuz kalmadıkça o kadar hızlı içmiyorlar. Hayvanın kursağına bir şey kaçsa akşamımı bekleyecek su içmek için? Kafesinde ne olursa olsun taze içme suyu bulunsun. İşkence bu hayvanlar için...
peki tavsiyelerinizi dikkate alırm

Etiketler
içmiyor

Seçenekler
Stil