Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Cinsiyet - Üreme - Doğum

Seçenekler Stil
Okunmamış 25.09.09, 08:48 PM
Member

Standart Dişi Hamileyken Erkek Tekrar Çiftleşmek İster mi?

Benim hamsterim var ve erkek kızla çiftleşmek istiyor ama kız da istemiyor kız kavga falan da başlatmıyor sadece yavaş bir şekilde ittirip bırakıyor ve gidiyor ??

-------------------------------------
Alıntı:
hamsteradmin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hamileliğin belli olduğu andan itibaren iki ayrı kafeste bakman gerekir. Sebepler:

1. Erkeğin hamilelik nedeniyle gergin olan dişiyi rahatsız etmesi
2. Doğumdan sonra yavrularla annenin rahat bir ortamda ve yalnız olmalarının gerekmesi.Annenin yavrularını yememesi için de önemlidir.
3. Türüne göre değişmekle beraber babanın yavrulara zarar verme ihtimali.
4. Anne baba ve yavruların birbirleriyle kısa sürede çiftleşebilecek hale gelmelerinden ötürü doğum patlaması olmasını ve yeni doğum yapan anneden sağlıksız yavrular doğmasını engellemek. Annenin vitamin-mineral kaybını önlemek.

Ne yapılabilir:

Hamilelik anlaşılınca dişi ve erkek ayrı kafeslere alınır. Yavrular sütten kesildikten sonra (1 ay civarı) erkekler babanın yanına koyulur. Dişiler anne sorun çıkarmıyorsa anneyle kalır.

Konu jaferix tarafından (28.09.09 Saat 11:45 PM ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 25.09.09, 08:53 PM
hamsteradmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hamsteradmin hamsteradmin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Hamileliğin belli olduğu andan itibaren iki ayrı kafeste bakman gerekir. Sebepler:

1. Erkeğin hamilelik nedeniyle gergin olan dişiyi rahatsız etmesi
2. Doğumdan sonra yavrularla annenin rahat bir ortamda ve yalnız olmalarının gerekmesi.Annenin yavrularını yememesi için de önemlidir.
3. Türüne göre değişmekle beraber babanın yavrulara zarar verme ihtimali.
4. Anne baba ve yavruların birbirleriyle kısa sürede çiftleşebilecek hale gelmelerinden ötürü doğum patlaması olmasını ve yeni doğum yapan anneden sağlıksız yavrular doğmasını engellemek. Annenin vitamin-mineral kaybını önlemek.

Ne yapılabilir:

Hamilelik anlaşılınca dişi ve erkek ayrı kafeslere alınır. Yavrular sütten kesildikten sonra (1 ay civarı) erkekler babanın yanına koyulur. Dişiler anne sorun çıkarmıyorsa anneyle kalır.
Yeni üyeyseniz üyeliğiniz en kısa zamanda aktif edilecektir, aktif edilir edilmez forumun özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. "Üye oldum ama neden başlık açamıyorum" gibi aktivasyonla ilgili ya da "Ne cins hamster alayım, hamsterım düştü ne yapayım" gibi forumda sorabileceğiniz sorular için özel mesaj atmayınız, yöneticilerden msn istemeyiniz, özel bilgilerini sormayınız. Sorularınız için forumumuzda başlık açabilirsiniz, böylece benzer soruları olanlar cevapları görebilir. Sorunuzu sormadan önce lütfen forumumuzu gözden geçiriniz, sorunuzu sizden önce başkalarının sormuş olması mümkündür, bunu yaparak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bu imza yukarda bahsedilen durumların sık yaşanmasından dolayı düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için kuralları okuyunuz. Hamsteradmin, sitenin tek sahibidir, admin olduğunu iddia eden ya da izinsiz bilgi kullanan üyelere itibar etmeyiniz ve bize bildiriniz, bu tür durumlarda kişiler hakkında yasal işlem başlatılmaktadır.

Hamsterim.com Kuralları :

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Okunmamış 25.07.11, 03:27 AM
luck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Junior Member

luck normalden iri ve dombili gebe olabilirmi yemek ve talaşları sürekli telaşla eşeliyo ve yığıyo bi kenara altında yatıyor doğum yaparsa kafeste neler bulundurmalıyım tşk.bana geleli 4 gün oldu çifleşme yaptımı bilmiyorum 3 cü elden geldi bilgim yok bakamadıkları için aldım hiç bir şeyini eksik etmiyorum kilomu aldı gebemi yardım lütfen
Okunmamış 01.02.12, 11:28 PM
Member

2 tabe hamster ım vardı..ya hamster ım 3 hafta önce doğum yaptı 6 tane yavru oldu. sonra dün akşam yne bir doğum oldu..erkek sandıım da mı dişi yoksa bunlar bu kadar kısa sürede doğuma hazır oluolar mı..şuanda tekrar oynaşıolar yahu anlamaıdm bişi ben
Okunmamış 28.03.13, 02:27 AM
Junior Member

Forumda başka bir yerde gonzalesler için erkeğin de kafeste olmasının bir sorun yaratmayacağı, hatta erkeğin dişiye yavruların bakımında yardımcı dahi olduğu yazılıydı. Fakat burada farklı şeylerden bahsediliyor. Bunlar hangi tür için?
Okunmamış 08.04.13, 01:02 AM
Lulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Gonzaleslerde dişi ile erkeğin yavruları birlikte baktıklarına bende birkaçkez tanık oldum, ama suriye hamsterlarında biraz tersine işliyor galiba olay.
Okunmamış 13.06.13, 05:20 PM
Junior Member

Alıntı:
2 tabe hamster ım vardı..ya hamster ım 3 hafta önce doğum yaptı 6 tane yavru oldu. sonra dün akşam yne bir doğum oldu..erkek sandıım da mı dişi yoksa bunlar bu kadar kısa sürede doğuma hazır oluolar mı..şuanda tekrar oynaşıolar yahu anlamaıdm bişi ben
hahahaha seninkilerde boş durmuyomuş
Okunmamış 15.06.14, 10:21 AM
Junior Member

valla benimkiler hiç boş durmuyo şuan hamile sanırım hala kucak kucağa
Okunmamış 02.01.18, 02:58 PM
Junior Member

bende de çift suriye var 11 aralıkta çiftleştiler ayırdım 22 gün geçti hala doğurmadı acaba tutmadımı

Etiketler
Çiftleşmek, dişi, erkek, hamileyken, tekrar, İster

Seçenekler
Stil