Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Hamster Almadan Önce Bilmemiz Gerekenler

Seçenekler Stil
Okunmamış 14.02.09, 05:04 PM
hamsteradmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hamsteradmin hamsteradmin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Wink "Hangi Türü Seçmeliyim?"

Hamsterim.com'a ait özgün içeriktir! İzinsiz alıntılanması halinde yasal işlem uygulanacaktır. İzinsiz alıntıları Hamsterim.com'a ihbar ediniz.

Merhaba Arkadaşlar,

Hamster beslemeden önce hepimizin merak ettiği, doğru cevabı bulmaya çalıştığı bir sorudur bu, sıkça duyarız: "Hangi tür hamster almalıyım?"
Bunun cevabını aslında öncelikle beklentileriniz belirler.

1. Eğer elde duran, sevdiren, aşırı hareketli olmayan, ısırmayan bir hamster istiyorsanız, Suriye Hamsterı (Syrian Hamster) tavsiye ederim. Boyut olarak bir avuca sığacak büyüklükten fazla gelişmese de hamster cinsleri içinde en büyük ebata sahip olan hamsterdır aynı zamanda. Tek yaşamayı sever. Yani eşi olsun, arkadaşı olsun derseniz, ayrı bir kafes gerekecektir. Son
derece sakin bir ırk olan syrianlar, aynı kafeste kendi kardeşleriyle bile ölümcül kavgalar yaşayabilirler.

2. Hareketli, zıpır zıpır, boyut olarak çok daha küçük, ısırma potansiyeli olabilen, elde durma tahammülü hızlı yapısından dolayı daha az olan bir hamster cinsi de Campell yani petshop dilinde Gonzales'tir. Bir kedi gibi dokunup sevmek istemiyorsanız, hareketliliği hoşunuza gidecekse, campell tavsiye edebilirim. Çoklu yaşamaya uygundurlar. Fakat dişi erkek hamsterlar 1 aylık itibariyle (Syrian'da da geçerli) üremeye hazır hale geldiği için, beklemediğiniz anda hamster sayınız 3 katına ulaşabilir. O nedenle dişi ve erkekleri ayırmak gerekebilir.
Okunmamış 10.07.09, 11:59 PM
Member

Ben Çoğala Bilcek İstiyorum 2 Tane Alıcağım Bir Dişi Bir Erkek Ve Çoğalmalarını istiyorum Ve Sabırlı Biri Oldugum İçin Hemen 3. Aydan Alışması Gerekmez Yani Sabırlıyım..

Madde Madde Yazarsak ;

1.Çoğala Bilcek Ve Kavga Etmicekler Aynı Kafeste Bi Dişi Bi Erkek ( Ara Sıra Kavga Ede Bilirler )

2.Bana Alışcaklar Süre Önemli Değil Ama Bana Alışcaklar.

3.Biliyorum Özel İstek Gibi Oluo Ama Elimde Dursa Benim Yanımda Yemek Yese Çok Güzel olur Ama Yazıya Göre 2. Tercih Çoğala Biliyor Ve 1. Terich Elde Duruo..

Bu Sölediklerime Göre Hangisini Ala Bilirim ?(Unutmayın 2 Tane Alıcağım Bi Dişi Bir Erkek Ve Çoğalcaklar)
Okunmamış 13.07.09, 11:55 PM
Junior Member

Talking

ben neden alışmadığını biliyorum mustafa daha bugün aldın da ondan biraz zaman geçmesi lazım
Okunmamış 01.10.09, 08:49 PM
Junior Member

iyide zaten sna alışınca yanındada durur yemekte yer bu yüzden cinsi farketmez. ama syrianlar için dha sadık fln diyolar, doğrumudurki.?
Okunmamış 01.10.09, 09:40 PM
Administrator

Suriyeler alışmaya daha müsait, gonzaleslere göre daha yavaşlar.
Yeni üyeyseniz üyeliğiniz en kısa zamanda aktif edilecektir, aktif edilir edilmez forumun özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. "Üye oldum ama neden başlık açamıyorum" gibi aktivasyonla ilgili ya da "Ne cins hamster alayım, hamsterım düştü ne yapayım" gibi forumda sorabileceğiniz sorular için özel mesaj atmayınız, yöneticilerden msn istemeyiniz, özel bilgilerini sormayınız. Sorularınız için forumumuzda başlık açabilirsiniz, böylece benzer soruları olanlar cevapları görebilir. Sorunuzu sormadan önce lütfen forumumuzu gözden geçiriniz, sorunuzu sizden önce başkalarının sormuş olması mümkündür, bunu yaparak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bu imza yukarda bahsedilen durumların sık yaşanmasından dolayı düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için kuralları okuyunuz. Hamsteradmin, sitenin tek sahibidir, admin olduğunu iddia eden ya da izinsiz bilgi kullanan üyelere itibar etmeyiniz ve bize bildiriniz, bu tür durumlarda kişiler hakkında yasal işlem başlatılmaktadır.

Hamsterim.com Kuralları :

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Okunmamış 08.12.09, 01:33 AM
Pamuk V Armi Pamuk V Armi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Banned

bence winter white en uygunu.çünkü çok sakinler ve suriye türüne çok benziolar.hemde dwarf sülalesinden gelme.bnm olduğu için tavsiye ettim.
Okunmamış 22.02.10, 05:20 PM
Administrator

Tür bilgilerinde detaylı bilgi var. Hemen hemen ömürleri aynı. Soruları birden fazla yere yazmayınız.
Yeni üyeyseniz üyeliğiniz en kısa zamanda aktif edilecektir, aktif edilir edilmez forumun özelliklerini kullanmaya başlayabilirsiniz. "Üye oldum ama neden başlık açamıyorum" gibi aktivasyonla ilgili ya da "Ne cins hamster alayım, hamsterım düştü ne yapayım" gibi forumda sorabileceğiniz sorular için özel mesaj atmayınız, yöneticilerden msn istemeyiniz, özel bilgilerini sormayınız. Sorularınız için forumumuzda başlık açabilirsiniz, böylece benzer soruları olanlar cevapları görebilir. Sorunuzu sormadan önce lütfen forumumuzu gözden geçiriniz, sorunuzu sizden önce başkalarının sormuş olması mümkündür, bunu yaparak bizlere yardımcı olabilirsiniz. Bu imza yukarda bahsedilen durumların sık yaşanmasından dolayı düzenlenmiştir. Daha fazla bilgi için kuralları okuyunuz. Hamsteradmin, sitenin tek sahibidir, admin olduğunu iddia eden ya da izinsiz bilgi kullanan üyelere itibar etmeyiniz ve bize bildiriniz, bu tür durumlarda kişiler hakkında yasal işlem başlatılmaktadır.

Hamsterim.com Kuralları :

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Etiketler
campell, gonzales, hangi hamster, hangi tür, hangi türü seçmeliyim, suriye, syrian, ırk

Seçenekler
Stil