Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Hamster Nedir?

Seçenekler Stil
Okunmamış 24.07.17, 11:52 PM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

Alıntı:
BAMBİNO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eyer hamsteriniz ısırdığı için elinize alamıyorsanız elinize eldiven giyebilirsiniz yanlız sağlam olsun ki eldiveni delmesin ayrıca yün eldiven olmazsa daha iyi olur eyer elinize gelmiyorsa elinize eldiven takıp avcunuza en sevdiği yiyeceklerden koyun

NOT: hamsterinizi elinize alınca ısırıyor olmasının bir sebebi de elinize sevdiği bir yiyeceğin kokusunun geçmiş olması olabilir bu sebeple hamsterinizi elinize almadan önce elinizi yıkamalısınız
Merhaba konu eski olsada aynı sorunları yaşayan arkadaşların faydalanması için konulara açıklık getirmek istiyorum. Öncekikle eldiven kullanılmamalı. Hamsterlar elinizin kokusunu alırlar ve size o şekilde alışırlar. Yani bir hamster size alışıksa sizi elinizin kokusundan tanır ve uysal yaklaşır. Ama başka bir insan elini uzattığında kokusu yabancı geldiği için onu ısırabilir. Aynı şekilde eliniz sabun veya başka bir şey kokuyorsa size yabancı gibi davranabilir. Yani bu eldiven yöntemi hamsterınızın elinizi ısırmaması için bir bariyer görevi gördüğü gibi size alışmasında da bariyer görevi görür. Bırakın elinizin kokusunu bol bol alsın
Okunmamış 25.07.17, 12:01 AM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

Alıntı:
Reçel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Az önce de deli gibi korkuttum kafesinde düşen bir şeyi düzeltiyordum bi anda sıçradı kendini ordan oraya vurdu napıcağımı bilemedim elime almak istedim sakinleştirmek için daha beter korktu çarkına kaçtı ve dönüyor, artık alışacağı varsada alışmayacak çok üzgünüm
Hamsterınızın korkacağı her hangi bir davranışta bulunduysanız onu elinize alıp sakinleştirmeye çalışmayın bu sakinleşmesini sağlamaz aksine durumu dahada kötü yapar. Bırakın köşesine çekilsin, yalnız kalsın ve korkusunu kendi atlatmaya çalışsın. Bir kere korkması size bir daha alışmayacak demek değildir. Karamsarlığa kapılmamak gerekiyor. Yemek vererek güvenini kazanmak ve uyuduğu süreçte (yani kendini dış dünyaya karşı güvensız ve korunmasız hissettiği süreçte) çok rahatsız etmemek gerekiyor. Onunla bol bol ilgilenin. Kafesin başında kısık bir tonda konuşun, onu sevdiğinizi söyleyin. Tellerin arasından sevdiği (ama zararlı olmayan) yiyeceklerden verin. Daha sonra avuç içiniz yukarı bakacak şekilde elinizi kafesin tabanına yerleştirin. sevdiği yemeği parmaklarınızda tutarken ona koklatın ve mamayla avuç içinize doğru çekin. bu egzersizi korkutmadan yapın. Avuç içinizde oturup yemek yemeye başlarsa elinizi hareket ettirmeyin. Sabırla deneyin. Deneyin. ve tekrar deneyin.

Etiketler
alıştırmalıyım, ele alıştırmak, elime, hamsteri ele almak, hamsterimi, nasıl

Seçenekler
Stil