Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Beslenme

Seçenekler Stil
Okunmamış 09.10.17, 12:51 PM
Junior Member

Standart vitamin desteği

normal hazır yemlerin yanında (içeriklerinde vitaminli falan diyor) ek besin gibi mesela suya koyulabilecek vitamin tarzı birşeyler var mı? önerebileceğiniz neler var
Okunmamış 26.10.17, 04:06 AM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

öncelikle merhaba.
eğer hamsteriniz hastaysa bir veterinere danışın. ama sadece takviye amaçlı istiyorsanız tavsiye etmem. bu suya karıştırılan veya herhangi bir şekilde hayvana takviye yapılan vitaminlerin, hamsterlara yarardan çok zararı dokunuyor. veterineriniz konu ile ilgili size bir şey önermediyse veya bir ilaç ismi vermediyse, bu şekilde kimsenin önerdiği bir ilacı kullanmamalısınız. özellikle bazı hayvan dükkanları ticari amaç güttükleri için hayvanlara iyi gelmeyeceğini bilselerde bazı ilaçları almanızı önerebilirler. kanmayın lütfen. hamsterin mama kabında (kaliteli)yemi ve suluğunda taze suyu bulunsun. çarkı içine girip rahatça dönebileceği kadar ferah, aynı şekilde kafeside yeterince büyük olsun. kafesin temizliğini düzenli olarak yapın. sıcaktan, soğuktan koruyun ve hamsterların yiyebileceği ek besinlerden (sebze-meyve) yeterli miktarda verin. zaten hamsterinizin bir ek takviyeye ihtiyacı kalmaz. merak etmeyin.
Okunmamış 30.10.17, 08:56 PM
Junior Member

belki ihtiyaçları olur diye sordum ama belli ki gerek yok yemleri ve kafesle ilgileniyorum sürekli. yalnız akvaryumdalar ve sanki artık küçük geliyor açıkçası tel kafeste istemiyorum ve daha büyük bir akvaryumda bulamadım tahmin edileceği gibi balık amaçlı hazır üretilen büyük akvaryumlar ateş pahası

2 top aldım her gün koyup bırakıyorum evde geziyorlar
Okunmamış 30.10.17, 11:21 PM
Senior Member

Akvaryum bilinenin aksine (büyük olmak şartıyla) hamsterlar için kötü bir tercih değil. Tel kafesler konusunda da haklısınız. Sevimli gözükmesi açısından kafes boyutlarını 35-40 santim gibi (hamsterların içinde stres olacakları, belkide yaşam sürelerinin kısalacağı) boyutlarda yapıyorlar. Üstelik içine (kusura bakmayın ama) kıytırık 2 boru koyup ederinin 4 katına satıyorlar. Akvaryumunuzun boyutlarını söylerseniz tavsiye verebilirim.
Okunmamış 02.11.17, 01:01 AM
Junior Member

şuan kullandığım 68e 21lik biri sıkıntı yapmıyor ama dişi sürekli bi hareket halinde bende kıyamıyorum gezsin istiyorum . zaten akvaryum dediğim cam çerçeve üstüne ıvır zıvır takılı bişe olmıcak. maymunlarda sanırım 3.aydalar bende aldığımda serçe parmak kadarlardı artık kaç aylık oluyolarsa bilmem
Okunmamış 07.11.17, 06:39 AM
Senior Member

Kafeslerinin içinde çark var mı?)
Okunmamış 12.11.17, 08:35 PM
Junior Member

çark var küçük geliyodu bide büyük aldım şimdi ama başka bi sorun çıktı artık anne baba oldular.

Etiketler
desteği, vitamin

Seçenekler
Stil