Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > DİĞER HAYVANLARIMIZ

Seçenekler Stil
Okunmamış 18.08.17, 07:51 PM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Alıntı:
CeydaD. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim hayvanlara eziyet eden cani biri olduğumu düşünmenizi istemem evimde 5 6 çeşit canlım var ve hepsi için gerekli özeni gösteriyorum ve eğer senelerce beslediğiniz bir kuşunuzun canınız olan bir kuşun kanatlarını kesmeden hiç düşünmeden uçup gitmesine göz yumucaksak kusura bakmayın sizin eğitim tarzınız ile bizim eğitim tarzımız tutmuyor buraya Rıfkımın bir tek videosunu atabilseydim eğitim farkının ne kadar belli olduğunu anlardınız ayrıca kanadının her zaman uzadığını ve onu bir kuş olduğunu unutmamanızı isterim.
Tabiikide kuşunuzun öylece uçup gitmesine izin veremezsiniz. Ama bunu onun bulunduğu ortamı daha güvenli hale getirerek yapmalısınız. Onun doğasındaki en mühim şeyi yok ederek değil... Kuşun, istesede kaçamamasını sağlamak için kanatlarını kesmek eğitim yöntemi değildir, aslada olamaz. Youtubeden kuşlarını sevgiyle eğiten insanlara bakın isterseniz. Kuş özgürce odanın içinde uçuyor, gelip sahibinin omuzuna konuyor ve bir çok numara yapabiliyor. Bakın tekrar söylüyorum kuşlar için uçmak çok önemli. bir balığın yüzgecini kopararak yüzmesini engellemekle, bir kuşun kanadını kesmek aynı şey bence. tekrar uzasın veya uzamasın, kuşunuzun uçabiliyorken daha mutlu olduğunu inkar etmiyorsunuzdur heralde? umarım sizde onun bir kuş olduğunu unutmaz, doğasındaki gibi uçmasına müsadee edersiniz. Size bu konuda saygı duyarım. Ama bu yaptığınızı çok matah bir şeymiş gibi başkalarına önermenize saygı duyamam. Umarım yanlış anlaşılmamışımdır. İyi günler...

Etiketler
eğitimi, kuş

Seçenekler
Stil