Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > DİĞER HAYVANLARIMIZ

Seçenekler Stil
Okunmamış 25.06.14, 11:39 PM
ponçik< - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

Standart guineapig mi tavşan mı

arkadaşlar ben uzun zamandır bi guinea pig almayı düşünüyodum şuana kadar hiç beslemedim ama önceden tavşan beslemiştim çok harika bi arkadaş oluyolar hemen bana alışmıştı ama guinea pigler çok ürkek korkak alımasıda zor oluyo aranızda beslemiş olanlar varsa fikir verebilirmi
Okunmamış 26.06.14, 02:59 AM
sezqincavdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

4 tane guinea pig besliyorum 3 erkek bir dişi bu hayvanlar çok korkak oldukları doğru ama alışınca sahibini çok seviyor seninle uyur seninle uyanır yalnız çişi geldiğinde onu yerine götürmezsen yanına işeyebiliyor zaten acıktıklarında yada çişleri geldiğinde ötmeye başlıyorlar çok farklı sesler çıkarıyorlar saçlı tüyleri uzun olanlar çok tatlı oluyor bana kalırsa guinea pig besle derim temiz hayvanlar ne idrarı koku yapıyor nede kakası
Okunmamış 26.06.14, 10:31 AM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

bence de guinea pig besle.tavşanlar çok idrar kaka falan yapıyorlar.belki de onlar hiç sahiblerini tanımıyorlar.
Okunmamış 28.06.14, 02:25 AM
ponçik< - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

teşekürler guinea pig almak daha uygun geldi zaten tavşan için çok çok büyük bi kafes gerekiyo bazı tavşanlar var kediden daha büyük guinea pigde büyüyo ama tavşan kadar değil
Okunmamış 25.11.14, 07:57 PM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

bencede guinea pig daha uyusallar. ve daha şirinler
Okunmamış 05.05.17, 09:58 PM
Junior Member

evimde büyük kafes içerisinde tavşan beslemiştim,idrarı tüm kafese yayılıyor ve hergün kafesi temizlemek zorunda kalıyordum. Bende ginepig almayı düşünüyorum ama aynı sorunla karşılaşmaktan korkuyorum ,daha önce ginepig besleyen varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
Okunmamış 24.07.17, 08:18 PM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Alıntı:
bitirimtekli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
evimde büyük kafes içerisinde tavşan beslemiştim,idrarı tüm kafese yayılıyor ve hergün kafesi temizlemek zorunda kalıyordum. Bende ginepig almayı düşünüyorum ama aynı sorunla karşılaşmaktan korkuyorum ,daha önce ginepig besleyen varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.
Tuvaletlerini sık sık yapıyorlar diyebilirim. Kucağınıza veya (yere koyduğunuzda) halınıza tuvaletini yapabilir. Bunu engelleyemezsiniz. Kafes içinde iç güdülerini yönlendirerek tuvaletini bir köşeye yapmasını öğretebilirsiniz. Ama hem uzun bir süreçtir, hemde %100 sonuç vermez. Hem onların rahatı hemde kendi rahatınız için 2 günde bir kafesi temizlemelisiniz. Bu temizleme süresi kafesin boyutuna, kullandığınız taban malzemesine ve piglerinizin sayısına bağlı olarak değişmektedir. Her gün bir eldiven yardımıyla dışkılarını ve talaşın ıslak kısımlarını toplayarak bu süreyi en azından 3-4 güne çıkarabilirsiniz. Tuvaletleri kokmaz diye alırsanızda büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Sürekli temizlerseniz kafesi veya odanızın içi kokmaz, doğru. Ama sonuçta oda bir canlı ve vücut atığı normal olarak koku yapar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Etiketler
guineapig, tavşan

Seçenekler
Stil