Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > ACİL SORULAR

Seçenekler Stil
Okunmamış 08-31-2016, 05:35 PM
Junior Member

Hamsterıma haşlanmış gıdaları veremedim fakat çilekten az da olsa yedi, yeni fark ettim sol yanağında gözünün hemen altında mor şişlik var araştırdım ağzına talaşları alırken kıymık batması gibi nedenlerden dolayı iltihap kapması olabilirmiş. Yemekleri yiyememe nedeni o şişlikten dolayıdır herhalde, bol sıvı içeren meyvelerden (karpuz, salatalık, çilek) vermeyi deneyeceğim. Aklıma o meyveleri ayrı ayrı ezip şırınga ile vermek geliyor sizce bir sakıncası olurmu ? Yani hamsterın yemesi konusunda. Yorumlarınızı bekliyorum.
Okunmamış 08-31-2016, 07:10 PM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Vetin dediğini mutlaka uygulayın.bir şey bildiği vardır herhalde.size başarılar.iyleşiince mutlaka haber verin.
Okunmamış 08-31-2016, 09:51 PM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Alıntı:
Merdo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hamsterıma haşlanmış gıdaları veremedim fakat çilekten az da olsa yedi, yeni fark ettim sol yanağında gözünün hemen altında mor şişlik var araştırdım ağzına talaşları alırken kıymık batması gibi nedenlerden dolayı iltihap kapması olabilirmiş. Yemekleri yiyememe nedeni o şişlikten dolayıdır herhalde, bol sıvı içeren meyvelerden (karpuz, salatalık, çilek) vermeyi deneyeceğim. Aklıma o meyveleri ayrı ayrı ezip şırınga ile vermek geliyor sizce bir sakıncası olurmu ? Yani hamsterın yemesi konusunda. Yorumlarınızı bekliyorum.
evet yemek yememe sebbebi bu olabilir bence bu şekilde yiyecek vermenizin bir sakıncası yok ama boğazına kaçma ihtimalide var bana kalırsa yedek bir suluk alıp meyveleri iyice ezerek suluğa koyarsanız boğazına kaçma ihtimali olmaz
Okunmamış 08-31-2016, 10:49 PM
Junior Member

Saat başı gözleri sulanıyor, çapaklanıyor, durmadan siliyorum fakat nafile, durumu dahada kötüye gidiyor. Son 3 saattir doğru düzgün uyumuyor şişliğin olduğu gözü tam kapalı değil, diğer gözünüde zaten hiç açamıyor çapaklanma yüzünden. Hiç düşünmek istemezdim ama sabaha kadar ölmesini isterim, hayvanın acı çektiğinin farkındayım en azından o acıdan kurtulur. Ne kadar üzülsemde iyileştirme durumum çok düşük. Elimden geldiği kadar iyileştirmeyi deneyeceğim fakat umudumu yitirmeye başladım.
Okunmamış 09-01-2016, 11:19 AM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Siz elinizden geleni yapdınız.
BANA SÖYLERMİSİNİZ HAMSTERİNİZ KAÇ YAŞINDA???
Okunmamış 09-01-2016, 12:42 PM
Junior Member

Alıntı:
HANNA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz elinizden geleni yapdınız.
BANA SÖYLERMİSİNİZ HAMSTERİNİZ KAÇ YAŞINDA???
2 yaşına girmesine 1 yada 2 hafta vardır herhalde.
Okunmamış 09-01-2016, 12:57 PM
Junior Member

Saat sabah 10 gibi veterinere tekrar götürdüm. Serum verdiler (iğne yaptılar), bana "bu gün 4-5 gibi gelin, tekrar serum vereceğiz" dediler. Kliniğe 3-4 saat sonra tekrar gideceğim ve o ara serumu verecekler ve eve getireceğim. Gece 2 de filan çok kötü durumdaydı, hiç hareket edemiyordu sadece elleri titriyordu ve dişlerini birbirine sürtüyordu, kafesine koyacağımızı anladığında girmek istemiyordu yürümeye çalışıyordu fakat ayakta duramıyordu, ellerini yumruk şeklinde yaparak sürünmeye çalışıyordu. İltihaplı olan sağ gözünü hiç açamıyordu, Sol gözünüde ne kadar uğraşırsak uğraşalım kapatamadık, bu sabah baktığımda gözü çok kurumuştu kıpkırmızıydı çevresi, klinikte krem sürdüler gözlerine nemlenmesi için, kullandığım (Gentagut) göz damlasını oradaki (sanırım) baş hekim kullanmamamı söyledi (Dün gittiğimde genç doktorlar kullanabileceğimi söylemişti) , bu gün eve getirdikten sonra yemek vermeye çalışacağım. Gidene kadar uyuyacağım, çok uykusuzum sabahladım bu gün, eve getirdikten sonra herhangi bir gelişme olursa buraya yazarım.
Okunmamış 09-01-2016, 01:26 PM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Hamsteriniz iyişallah iğleşir imaknım olsa ben buradaki veterinerlere sizin için sorardım ama burada pek veteriner yok
Okunmamış 09-01-2016, 02:05 PM
Junior Member

Alıntı:
BAMBİNO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hamsteriniz iyişallah iğleşir imaknım olsa ben buradaki veterinerlere sizin için sorardım ama burada pek veteriner yok
Düşünmeniz bile yeter, zaten şuan klinikte. Yaklaşık 2 saat sonra bakmaya gideceğim, getirdiğimde durumunu yazarım. İlginiz için teşekkür ederim.
Okunmamış 09-01-2016, 03:44 PM
Junior Member

Az önce veterineri aradım fakat durumu ile ilgili bir gelişme yokmuş. 2. Serumu vereceklermiş, 1 saat sonra almaya gideceğim.

Etiketler
çapaklı, Çok, gözleri, halsiz, hamsterin, hasta, yemek, yiyemiyor

Seçenekler
Stil