Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Sağlık

Seçenekler Stil
Okunmamış 30.01.15, 02:39 PM
Junior Member

aksesuar olarak kendin kartondan bişiler yapabilirsin çok ta güzel olur mesela kaydırak ,salıncak,boru vb. şeyler kartondan kolayca yapılır
Okunmamış 30.01.15, 02:40 PM
Junior Member

ksesuar olarak kendin kartondan bişiler yapabilirsin çok ta güzel olur mesela kaydırak ,salıncak,boru vb. şeyler kartondan kolayca yapılır
Okunmamış 26.10.16, 03:46 PM
Junior Member

Bana da strese giriyormuş gibi geliyor. Zavallıcık dışına çıkamadığı bi engel içerisinde sağa sola koşuşturup duruyor, beş dakika sonra da sinirlenip sağa sola çarpmaya, kemirmeye başlıyor topu... Ben de bu haline çok üzüldüğüm için son zamanlarda topsuz çıkarmaya başladım. Sağa sola kendi minik elleriyle dokunup, koklayıp koştururken çok daha mutlu görünüyor. Bir süre sonra zaten yorulup uyuklamaya başlıyor bir köşede, o zaman yem ve ödül benzeri şeylerle kafese doğru çekip içeri girmesini sağlıyorum. Hatta bazen kendiliğinden giriyor kafese^^
Kısacası ben pek top kullanma taraftarı değilim. Başlarda, hamsterı tanıyıp birbirine alışana kadar kullanılabilir ama sonrasında eğer ki topsuz da sahip çıkabilirim, kaybetmem derseniz kesinlikle topsuz koşturabilmeleri onlar için çok daha eğlenceli ve sağlıklı diye düşünüyorum.
Okunmamış 25.07.17, 01:36 PM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Soru işaretlerinin giderilmesi adına bir kaç cümlem olacak. Hamsterınızın büyük bir kafesi olması lazım. Min 50cm. Ama ne kadar büyük bir eviniz olursa olsun yinede dışarı çıkmak, gezmek istersiniz. Bu durum onlarda da aynı şekilde. Ama onları kendi evimizde öylece salamayız. Böyle yapan arkadaşlar hata ediyorlar. Bir yere sıkışabilirler, üzerlerine bir şey düşebilir, elektrik kablolarını kemirebilirler, yüksek bir yere tırmanıp ardından yanlışlıkla yere çakılabilirler ve bunun gibi başlarına bir çok hoş olmayan olay gelebilir. Bu şekilde bir çok kişi (sözde güvenli bir ortam olmasına rağmen) hamsterını kaybetti. Bu kısımda devreye hamster topu giriyor. Bu toplar hamsterınızın başına bir şey gelmeden dolanmasına yardımcı olur. Ama tabiiki bu topları kullanırken göz önünde bulundurmamız gereken unsurlar var.
Bir çok kişi daracık topun içinde stres oluyorlar diye düşünüyorlar. Evet haklısınız. O yüzden hamster topunda dikkat edilmesi gereken
1.Madde boyu; Topun boyu, hamsterın içinde bükülmeden koşabileceği ve durduğu zaman içinde rahatça oturabileceği bir büyüklükte olması gerekir.
2.Madde topun içinde kaldığı süre; bu belkide en çok dikkat etmeniz gereken madde. hamsterınızı bu toplar içinde yarım saatten fazla tutmayın. Toptan çıkarınca yemek yiyip, su içip, dinlenebilmesi için kafesine koyun. Topun içinde bırakmayın, unutmayın. topuyla bir odaya bırakıp, yanından ayrılmayın. Kendi bulunduğunuz oda içinde gezmesine izin verin. Ve gözleriniz sürekli üzerinde olsun. Sıkıldığını veya topu kemirmeye başladığını gördüğünüzde toptan çıkarın. Top özellikle kafeslerini temizlerken işe yarıyor. Siz kafesi temizlerken, onu bir yere kapatmak yerine gezmesine imkan sunuyorsunuz.
Madde 3. Bulunduğu oda; topu bıraktığınız oda biraz büyük olursa etrafa çarpma olasılığını en aza indirmiş olursunuz.
Sonuç olarak doğru kullanılırsa çok güzel bir imkan. Ama doğru kullanmazsanız veya bu maddelere uymazsanız ona istemeden zarar vermiş olacaksınız. Alıp almamak, gereksiz mi, değil mi değerlendirmek size kalmış. onun dışında çocuklar ve köpekler için üretilmiş çeşitli (ev içi) çitler var. Onlarıda araştırabilirsiniz. odanın bir bölümüne o çitleri kurarak daha güvenli bir alan yaratarak onun içinde serbest bırakabilirsiniz.

Etiketler
hamster, topu

Seçenekler
Stil