Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Hamster Almadan Önce Bilmemiz Gerekenler

Seçenekler Stil
Okunmamış 26.10.16, 05:17 PM
Junior Member

Standart Hamster alacağım fakat

Merhabalar arkadaşlar ben almak istiyorum fakat fiyatlarını tam olarak bilmiyorum 2 tane almak istiyorum ve aile kurmak istiyorum bunun için hangi türü almam gerekir ve ne büyüklükte kafes almam gerekir fiyatları ne kadar olur ?
Okunmamış 28.10.16, 09:53 AM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Merhaba ben gonzales hamsterim pamuğu 10 tl'ye aldım kafesini'de 75 tl'ye ama daha ucuz kafesler var. Çiftleşmeye ilgili pek bilgim yok
Okunmamış 28.10.16, 11:37 AM
Junior Member

Ben 25 tlye hamsterı, kafesi (tüplü, orta boy) de 100 tlye aldım. Ama çok kolay ve ucuza kendin de kafes yapabilirsin, biraz araştırma yaparsan çok güzel öğretici videolar var
Ama eğer ki satın alacaksan zeminin tel olmamasına dikkat et, ayakarında çıban gibi yara yapabiliyormuş. Telli bir yer varsa da üzerine karton gibi düz bi zemin yerleştirmeni öneririm, ben öyle yaptım ve şu an o kartonun üzerini temizlenme köşesi olarak kullanıyor
Okunmamış 28.10.16, 08:31 PM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Alıntı:
Usagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben 25 tlye hamsterı, kafesi (tüplü, orta boy) de 100 tlye aldım. Ama çok kolay ve ucuza kendin de kafes yapabilirsin, biraz araştırma yaparsan çok güzel öğretici videolar var
Ama eğer ki satın alacaksan zeminin tel olmamasına dikkat et, ayakarında çıban gibi yara yapabiliyormuş. Telli bir yer varsa da üzerine karton gibi düz bi zemin yerleştirmeni öneririm, ben öyle yaptım ve şu an o kartonun üzerini temizlenme köşesi olarak kullanıyor
Evet tel zemin olamamlı ayakları içine giriyor yaralanıyor ve düşüp duruyorlar. Ve tabiki kendiniz de kafes yapabilirsiniz. Ama fazla malzemeniz yoksa veya fazla uğraşıp Hamsterin tüm ihtiyaçlarını tamamen karşılayabilecek bir kafes yapamayacaksanız kendiniz kafes yapmanızı önermem
Okunmamış 25.07.17, 12:34 PM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Aile kurmaktan kastın ne bilmiyorum. Ama bir dişi bir erkeği zamanı gelince (yoksa sağlıksız gebelikler ortaya çıkar) yan yana koyduğunuz zaman (cinsinede bağlı olmakla beraber) ortalama 6-8 yavru elde ederseniz. Ama mutlu aile tablosu tam olarak hayalinizde ki gibi olmayabilir. Dişi hamster gebe kaldığı andan itibaren erkek olanı ayırıp başka kafese koyman gerekir. Zamanı gelince anne hamster yavruları doğuracak. Ama kafesin yanına bir süre sadece yemek, su gibi ihtiyaçlarını vermek için yanaşmalısın. Yavrulara ve anneye bu süre zarfında dokunmamalısın. Yoksa anne hamster yavrularını yer. Onun dışında eğer bir yavru güçsüz doğduysa ve anne onu yemeye karar verdiyse yine ellememelisin. Yavrular sütten kesilip kuru mama yemeye başlayınca ise yavrularıda anneden ve birbirlerinden ayırmalısın. Yoksa kardeşlerde kendi aralarında çiftleşir ve henüz küçük oldukları için sağlıksız gebelikler oluşabilir. Baba hamsterı yavrular sütten kesildikten hemen sonra annenin yanına koymamalısın. Çünkü tekrar çiftleşmek isteyecektir. Ve çiftleşme başarılı olursa. Ve anne hamster gebe kalırsa. zaten bir doğumdan yeni çıkmış ve vücudu yorgun düşen anne ölebilir veya yavrular ölü doğabilir. Yani evde bolca kafesin veya yavruları sahiplendirecek bolca iyi arkadaşın yoksa mutlu aile tablosu pekte düşündüğün gibi sonuçlanmaz. Biliyorum sormadığın soruları cevapladım. Ama bunlarıda bilmek gerekiyor

Etiketler
alacağım, fakat, hamster

Seçenekler
Stil