Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Genel Bakım ve Temizlik

Seçenekler Stil
Okunmamış 13.06.14, 11:45 PM
Junior Member

Post Hamsterın uyuduğu yer

Merhabalar öncelikle.. Pazartesi bir hamster aldım, petshopa cinsini sorduğumda bilmediğini söyledi.-Yalovada sadece bi' yerde bulabildim hamster, kocaeliye gidecektim- Neyse efenim, ilk küçük kafes aldım diyebilirim, 40tllik. İlk gün baktım çarkında hiç şey yapmıyor, biraz göz kararı ölçüp biçince hamsterın sığmıyacağını anladım, gittik kafes değiştirdik daha büyüğünü aldık. Her şey çok güzel.

Asıl soruma gelirsek, Ben evinin içine kumaş parçası koymadım; pamuk koymayı denediğimde direk yemeye başladı geri aldım bende. Hamsterım -ismide Gonzi :3- .. nasıl desem, çark kenara biraz yakın, o arada kalan bölümde kendine yer ayarladı orada yatıyor, birde yiyeceklerinin yerlerini değiştirdi.. Yiyeceklerini değiştirdiği yere dışkısını yapıyor. Bu yazdıklarım herhangi bi sorun oluşturur mu ? Yatak konusu özellikle.

Birde bzen Gonziyi titrerken görüyorum ki oda sıcaklığı normal oluyor, soğukta olmuyor. Ya dişlerini şey yapıyor veya bilmiyorum... Titremesi sorun oluşturur mu ? 3 gün üst üste 3er parça salatalık verdim; yaklaşık bi uçlu kalem ucunun yarısı boyunda küçük parçalar halinde. Bu midesini bozmuş olaiblir mi ?

Gonzi yi pzt günü aldım, salı günü kafesini değştirdim ve pazar günü ele alma alıştırmalarına başlamam uygun mudur ?

Suluğundan da fazla su eksilmiyor, 2 güne bir yinede değiştirmeli miyim ? Öyle yapıyorum taze kalsın diye ama...

Salı-çarşamba ve perşembe günü uyanık olduğu zamanın yarım saati dışındaki sürede durmadan çemberde döndü gördüğüm kadarıyla. Bugün ise dönmeye 8 de başladı ve diğer günlere göre geç uyandı.- 19 gibi- Herhangi bi derdi olabilirim Gonzimin ? Daha cinsiyetini bilmiyorum ama... Petshoplarda bilmiyor sadece pazarlama...

Bu bölümle alakasız sorularda var sanırım ama hepsini cevaplarsanız çok teşekkür ederim
Okunmamış 14.06.14, 02:27 AM
sezqincavdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Ben günlük salatalık marul maydanoz havuç veriyorum sonra bir iki günde bir haşlanmış yumurta mutlaka veriyorum beyaz peynir sonra sarı leblebi kabuklu fıstık alıp içini çıkarıp veriyorum papağan çekirdeği kavun karpuz çekirdeği bu hayvanlar zaten doğada tohum ve yeşillikle besleniyorlar bunun için ne verirseniz verin yicekleri şey olduğu zaman yiyorlar benim şuanda 33 tane hamsterim var ve hepside et yumağı bakınları ve temizliklerini tam olarak yapıyorum inanın kendimden çok onlarla ilgileniyorum ama gel gelelim bunlara nekadar iyi niyetli olursanız olun bazen sizi ızırabiliyorlar ısırdıkları yer kanıyor siz nekadar kafesini düzgün bir şekilde yapsanız bile onlar kafalarındakini yapıyor yemleri deşeleyip dağıtıyor talaşa değilde yattığı yuvaya çişini yapıyor bunlar çok değişik bir hayvan kimi zaman çok tatlılar kimi zaman ise çok gıcıklar
Okunmamış 14.06.14, 11:42 AM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

1.evinin içine parça koymaya hiç ihtiyyac yok.kafese talaş döküyorsunuzsa bu yeterli.kendi talaşları topluyub kendi evine götürücek.
2.2-ci sorunuza(yani yatak konusu,yiyeceklerinin yerini değiştirmesi) resim olmadan cevap vermek çok zor.bu bir çok sebeblerden ola bilir.yuvası küçük olduğundan ve ya hala evini tanımamasından.resim koymalısınız.
3.titremesi korkudan da ola bilir.onu çok rahatsız etmeyin.bir az bekleyin 2-3 haftaya eğitime başlaya bilirsiniz.üstüne gitmeyin.dokunmayın ona hala.sadeceelinizin kokusunu almaya izin verin.dişlerini de bazen törpülüyor küçültmek için.bu normal.sebze çok vermeyin ishal edersiniz hayvanı.haftada 3 defa yeterli.
4.suluk meselesi.bazı hamsterler suluktan su içmeyi bilmiyorlar.onun için bi kapda su koyun.kendisinin yiyecek kabısı olmalı kafesde ona dökün.yoksa çok büyük olmayan bi kaba dökün.tuz kabına falan.kabdakı suyu hergün değiştirmelisiniz.suluktakı evet 2 gün yeterli.
5.uyku sorunu-bu normal bi şey.zaman geçdikce daha erken uyanıcak.7-8 bu zamanlar.
6.cinsiyyet-buna internetde resimlerde de baka bilirsiniz.erkeklerde testisler oluyor.dişilerde ise memelerinin çizgileri gözüküyor.
resim koymak için [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Okunmamış 23.06.14, 04:09 PM
Junior Member

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

benim ufaklık burda yatıyordu
Okunmamış 23.06.14, 04:10 PM
Junior Member

rahatını bilir benim oliverim

Etiketler
hamsterın, salatalık, uyuduğu, yatak, yer

Seçenekler
Stil