Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Hamster Almadan Önce Bilmemiz Gerekenler

Seçenekler Stil
Okunmamış 31.05.14, 11:20 AM
sezqincavdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Standart Hamster çarkı

Arkadaşlar ben hamsterlerim için çark alacam elimde iki adet top şeklinde 14 cm çapında çarklarım var iki adette 12 cm çapında çember şeklinde plastik çarkım var yalnız benim hamsterlerim çok büyüdü bu çarkları çeviremiyor tel çarklar var 18 cm çapında bu çarkları çevirebilirlermi hamsterlerim suriye cinsi birde bu tel çarklar hamster için zararlı olabilirmi bildiğiniz büyük boy plastik hamster çarkı varmı 28 cm olanını gördüm ama çok pahalı 60 lira gibi bir fiyatı var bütçemi fazla zorlamak istemiyorum yardımlarınızı bekliyorum.
Okunmamış 31.05.14, 11:25 AM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

18 cm olan yeterli bence.çarkın neden olduğu fark etmez.ama plastikden olsa daha iyi olur.
Okunmamış 25.07.17, 12:20 PM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Konular eski olsada yazmadan duramıyorum bir çok yanlış bilgi verilmiş. Tel çarklar hamsterınız üzerinde durduğu süre boyunca (ki egzersizlerine çok zaman harcarlar) ayaklarına feci bir şekilde zarar verir. Hatta durum ilerlerse ayaklarında çok ciddi yaralar oluşur ve hamsterınız acı çeker. Onun dışında koşarken ayağını bir milim öne veya arkaya atarsa tellerin arasına giren eli incilebilir, kırılabilir. Hamster çarkı alırken plastık almaya özen gösterin. Türkiyede daha yaygın değil ama tahta çarklarda var doğal oldukları içinde onlarda baya iyi. Ve son olarak kafesin tabanıda kesinlikle tel olmamalı. Eğer öyleyse hemen mukavva ile kapatın o kısmı. Hamsterınız düz bir zemine basmalı, patilerinin sağlığı için
Bu arada alacağınız çark ve kafes ne kadar büyük olursa, hamsterınız o kadar rahat eder

Etiketler
çarkı, hamster

Seçenekler
Stil