Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Bu da Benim Hamiş'im :)

Seçenekler Stil
Okunmamış 01-28-2016, 04:19 PM
Junior Member

Standart Kızçeler

Öncelikle herkese merhaba...

Yaz dönemi 2 adet Gonzales almaya karar verdiğimden beri forumun bir çok başlığını takip ediyorum ve bir çok konuda da faydasını gördüm. Üye olunca da ilk iş olarak benim kızların fotoğraflarını paylaşmak istedim.

İlk başta 1 adet sıkılır diye 2 adet almaya karar vermiştim, hızlı çoğalmalarına karşın da 2 adet aynı cins olmasını istedim. erkeklerin saldırgan tavırları yüzünden tercihim dişi yönünde oldu. Aldıktan bir kaç hafta sonra 4-5 günlüğüne tatile çıkmıştım dönüşte 9 adet yavruyla karşılaşınca şok olmuştum. Acaba biri erkek miydi vs derken pet shop tan 2 dişiyi de hamile aldığımı öğrenmiştim neyse yavruları sağlıklı bir şekilde fire vermeden büyüttükten sonra kopmak oldukça zor oldu ama yine üreme ihtimalleri ve kafese sığmamaları yüzünden kimini çevremde almak isteyen arkadaşlarıma kimilerini de pet shop a vermek zorunda kaldım.

Şimdi 2 dişi mesut bir şekilde yaşıyorlar. Oldukça iştahlılar kış sebebiyle fazla hareketli değiller. Elime de kısa sürede alıştılar agresiflik ısırma vb şeyler yaşamıyorum. Pirince, tuzsuz ay çekirdeğine ve marula bayılıyorlar. Fazla olmamak kaydıyla veriyorum hepsini.

Kafes işini 2.el bir Habitrail alarak hallettim. Zemin malzemesi olarak talaş kullanıyorum. az miktarda attığım pamuk parçalarına yoğun ilgi gösteriyorlar yuvalarına bildiğiniz talaş-pamuk karışımı bir malzemeyle döşek yapıyorlar resmen yazın haftada 1 kışın iki haftada 1 temizliyorum kafeslerini. ilk başlarda kafesin belirli yerlerini kemiriyorlardı ama o huylarından da vazgeçtiler. Kafesin içine ekstra agaç dalı vs. şeyler koyuyorum bir kaç defa dişlerini törpülediklerini gördüm. Yemlerini taşıma huyları çok var bunun önüne geçemedim temizlerken her yerden yem çıkıyor. Kısaca bizim kızların durumu bu. Bunlar da annelerden ve yavrulardan bir kaç fotoğraf.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Okunmamış 01-29-2016, 02:47 PM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Çok güzeller.hepsi şirin.
Okunmamış 04-19-2016, 12:03 PM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

çok şirinler