Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Hamster Almadan Önce Bilmemiz Gerekenler

Seçenekler Stil
Okunmamış 12-26-2013, 02:44 PM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Post Hamster davranışları.

Merhaba.bi sorum olucak size.benim hamsterimin kafasından ne geçiyorsa onu da yapıyor.ileride bi sürü problemler çıkıyor.ben hamsterimi alalı 1 ay oldu.aldığımda hər şey qayet normal gidiyordu.evindede uyuyuyordu.sonra yiyeceklerini çiş yapdığı yere toplamağa başladı.ben de kafesini deterjanla iyice yıkadım.aslında hep deterjanla yıkıyorum.hiç bi faydası olmadı.yemini evinin karşısına dökdükde azına toplayıb oraya buraya koşuyor.sanki yiyeceklerini nerede saklayacağını bilmiyor.bi kaç gün sonra kafesi temizlerken yuvasına çiş yapdığının farkına vardım.ıslak ve pis kokuyordu.temizledikden sonra ise yiyeceklerini yine kafesin köşesine boçaltd.hiç evinde bile uyumadı.şimdi böyle bi durum.bunu neden yapdığın bilmiyorum.hiç böyle bi şey yapmazdı.yardımcı olsanız çok sevinirim.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
bu dönme çarkı çokmu küçük.her döndüyünde arkası çıkıyor çarkdan.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Okunmamış 12-28-2013, 02:05 PM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Dişi hamile kaldıktan sonra yaklaşık 16 gün gibi kısa sürede doğum yapar ki bu oldukça kısa bir süredir. Doğumdan sonra kesinlikle yavrulara bakmak için girişimde bulunmayın ya da onları elinize almayın! Hamsterlar gizliliğe önem verirler ve yavrularınıda kokularından tanırlar. Sizin kokunuz yavrulara sinerse yavruları öldürebilir ya da kafesten atabilir.

Anne eğer acemi ise , çok zayıf düşmüşse, yavrular sakat ya da zayıfsa onları öldürüp yiyebilir. Bu normaldir. Doğada yaşam zor olduğu için sadece güçlü yavruların olmasına izin verir.

Yavrular ilk doğduklarında tüysüz, gözleri kapalıdır. Emzirme dönemi yaklaşık 5 hafta kadar sürer. Bu sürenin bitiminde yavrular sütten kesilir ve anne tekrar çiftleşebilir.

Etiketler
davranışları, hamster, hamster davranışları.

Seçenekler
Stil