Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Hamster Kafes ve Aksesuarları

Seçenekler Stil
Okunmamış 02.06.17, 04:20 PM
Junior Member

Arrow Hamster kafesinde olmazsa olmazlar ??

Selam Arkadaşlar hamster aldım suriye cinsi Şuanki kafesinde tüneli , talaşı , çarkı , evi , kumu , merdiveni , suluğu , yem kabı var. Yeni kafes almak istiyorum çok minik şuanki kafesi. sorularımı sorayım ben
*Hamster kafesinde benim saydığım şeylerden başka bir şey almam gerekir mi ? Taşı vs.
* Hamster topu ne işe yarar ve gerekli mi ?
* Yemden başka sevdiği yiyecekler neler ve ne kadar vermeliyim ? Yasak olan yiyecekler var mı ?
* Tüneline yiyecekleri ve talaşını taşıyor orda yatıyor kalkıyor. Ele alışana kadar boruları kaldırsam sıkıntı olur mu ?
*Önlemini alarak serbest bıraksam bi zararı var mı ? Kaç dakika odada turlasa zararı olmaz ya da ?

Sorularım bu kadar Daha iyi koşullarda bakmamı sağlayacak önerilere açığım. Şimdiden teşekkürler
Okunmamış 29.06.17, 12:47 AM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

1- hamsterinizin kemirmesi için kemirme taşı almanız lazım ama bu ihtiyacını tahta parçası veya ceviz kabuğu ile de giderebilirsiniz. Aynı zamanda eyer isterseniz hamster tüneli de alabilirsiniz bunu evde kendiniz de pet şişeden yapabilirsiniz.
2-her canlının egzersize ihtiyacı vardır hamster topu da bu işe yarar. Hamster çarkıda aslında aynı iş yarar ama hster topuyla ha.sterinizi evin içinde de gezdirebilirsiniz. Ayrıca yeni alacağınız kafesi de topa bağlı bir kafes olmasını öneririm.
3-marul domates yulaf maydonoz salatalık mısır tam olarak pişmemiş makarna vb. yiyecekler verebilirsiniz. Çok tuzlu ve çok yağlı yiyecekler vermemeniz lazım. Ayrıca marul maydonoz vb. yiyecekleri çok fazla verirseniz hamsteriniz isal olabilir
4-hamsterler kendilerine uyamak için bir yer seçmeler kafesteki talaşlarla orayı düzenlerler artık her uyku zamanı oradadırlar her düzelttiğinizde tekrar orayı kendi istedikleri gibi yaparlar. Boruları kaldırmanızda hiçbir sıkıntı yok. Hamsteriniz yatmak için kendine yeni bir yer seçer ve hayatına devam eder.
5-Pek deneyimli gibi görünmüyorsunuz. Hamsteriniz size iyice çalışmadan ve yeteri kadar deneyim kazanmadan bunu yapmanızı önermem ilk başlarda hamster topu ile gezdirin sonra odanın belli bir bölgesini eşyalarla kapatıp hamsterinizle bir alan oluşturun. Orda gezsin.
Okunmamış 29.06.17, 06:06 AM
Member

bu besinlerden domatesin hamstera verilmemesi gerektigini okumustum zararli olabilir hatta yesil yapraklari öldürücü etkiye sahiptir bu konuda bilgi sahiplerine danismak lazim
Okunmamış 29.06.17, 01:02 PM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Ben hamsterime iki günde bir domates veriyordum ama çok değil zaten yeşil yapraklarını versenizde yemez sadece kemirir gayet de sağlıklıdır. Diğer hamsterlerin aksine 4 yıl yaşadı. Domatesin zararı dokunmaz bu kadar yaşaması herhalde ama unutmayın çok fazla vermeyin küçük bir dilim verebilirsiniz
Okunmamış 24.07.17, 06:35 PM
gmzckrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

Merhaba öncelikle. Hamsterinizin iyiliği için çabalıdığınız için sizi takdir ediyorum. Öncelikle hamsterinizin kafesini büyültetek başlayın işe. En azından 50 cmlik bir kafes olsun. Eğer daha ekonomik bir yol isterseniz hamster için uygun malzemeleri seçerek kendiniz evde daha büyük ve ekonomik bir kafes yapabilirsiniz. Çünkü bazı kafesler küçük olsalar dahi fiyatları haddinden fazla oluyor. marka parası koyuyorlar çünkü. Genelde hamster tırmanamayacağı için tavsiye edilmez ama (büyük bir) akvaryum kullanabilirsiniz. İçine tırmanması için köprüler, salıncaklar koyduktan sonra sıkıntı olmaz. Ve tabiki hava girip çıkması için üstünü açık bırakmalısınız. Yabancı ülkelerde bir çok örneği var. Youtubeda izleyebilirsiniz. onun dışında sorularınıza gelirsek
1-saydığınız şeyler yeterli ama arkadaşımızında dediği için kemirme taşı ve (şart değil ama) yaşam kalitesini arttırması için daha çeşitli oyuncaklar koyabilirsiniz.
2-hamster topu hamsterinizin evinizin içinde güvenli bir şekilde (bir yere sıkışmadan, elektrik kablosu kemirerek veya kendine zarar verecek her hangi bir davranıştan korunarak) gezinmesini sağlar. Tabii bu topun içinde unutulmamalı. maks. Yarım saat içinde tutulmamalı. hemen ardından yemek yemesi, su içmesi, uyuması için kafesine geri koyulmalı.
3.Bu sorunun cevabı biraz uzun. beslenme bölümüne göz atabilirsiniz.
4.eğer uyuması için kapalı bir evi yoksa kendini güvenli hissetmek ve doğal ortamındaki gibi yırtıcılardan korunmak için oraya sokulması gayet normal. Bir süre kaldırabilirsiniz boruları.
5.Bu işlem için hamster topu almalısınız. ne kadar gözlemlesenizde hızlı hayvanlar oldukları için bir anda "fıtı fıtı" kaçıveriyorlar valla risk almayın derim. Onun haricinde domates verilmemeli. Hamsterlara zararlı bir besindir. sizin hamsterinizda sorun olmamış olabilir bu herkeste böyle olacak diye bir şey yok. Bu köpegime çikolata verdim bir şey olmadı çikolata çokta zararlı değil demek gibi bir şey. sağlıklarıyla oynamayalım bebişlerin. Sormadığınız soruların cevaplarınıda verdim galiba neyse fazla bilgi göz çıkarmaz

Etiketler
hamster, kafesinde, olmazlar, olmazsa

Seçenekler
Stil