Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > Bu da Benim Hamiş'im :)

Seçenekler Stil
Okunmamış 01-25-2014, 02:33 AM
ampleforth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Member

Standart Benim Kaşif Olric'im.

Dişi mi erkek mi aldığım yer bilmiyordu, hatta kaç haftalık olduğunuda. Yavru olduğu kesindi. Kalan kardeşleri siyahtı, ben dükkandayken bir tek Olric kafasını kaldırıp bizi dinledi, aslında daha renkli bir hamster alacağımı sanıyordum ama Olric o şaşkın ve muzur bakışıyla çoktan aklımı çelmişti.

Olric'i aldığım yer sadece tek çeşit kafes satıyordu, kesinlikle en iyisi bu diye defalarca garanti verdi. Bende şu kafesi aldım;

Sorarsanız şimdi "en iyisi miymiş" diye, hayır tabi ki. Yine de yavru bir hamster için yeterli olduğu kanaatindeyim, biraz daha büyüyünce daha büyük bir kafes alacağım. Kitaplığımın alt rafının yarısı şimdilik kafese ayrılmış durumda, sonra tamamen bir kat Olric'in olacak. Hatta eğer bir hamster dostum daha olursa rafın ortasından bir delik açıp iki katı birleştirmek gibi bir hayalim var. Neyse boşvereyim şimdilik hayal.

Olric ismini Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar'ına borçlu.

Ne yazık ki Olric ile ilk günümüzde fotoğraf çekmek aklıma gelmedi, heyecanlıydım, sabırsızlanıyordum.

Derken geldim eve ama onun kafesine alışması, güvende olduğunu hissetmesi ve benden korkmaması biraz zaman aldı. İlk gün uzak durdum. İkinci gün bir havuçla gönlünü kazanmaya başladım!

Aradan 2-3 hafta geçti, ben Olric'e, o bana.. birbirimize iyice alıştık..

Şimdilerde satranç oynama çabası içindeyiz..

Gerçi Olric'e beyazlar başlar dediysem bile inanmadı bana, kendi başlamak istedi gördüğünüz üzere.

Bazen ben kitap okuyorum, o geziyor. Sonra kayboluyor, telaşlanıyorum her yere bakıyorum, en sonunda cebimden çıkıyor.

Terliklerime girmezse elbette!! Şuna bak nasıl da gözetliyor etrafı!

Sizde kabul edersiniz ki dostlarımızın fotoğraflarını yakalamak pek kolay değil. Öyle şirin pozları kaçırıyorum ki, üzülüyorum. Yine de bir tanesini yakaladığımı düşünüyorum, ben anlatıyorum Olric dinliyor..

İşte böyle!

Yakında birinci ayımız dolacak sevgili değerli dostumla. Geldiği günden beri bana mutluluk kattı. Hep o benim dünyamı merak ediyor, odamı, yatağımı, evimi keşfetmeye çalışıyor sanıyordum, sonra saatlerce onu izlediğimi farkedince merak konusunda ondan az olmadığımı anladım.

Çünkü öylesine tatlı ki!

Edit (Yeni Fotoğraflar)
Eski kafesindeki son gününden iki tane..

Konu ampleforth tarafından (02-22-2014 Saat 12:58 AM ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 01-25-2014, 12:19 PM
Lulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Hızlıresim.com dan resim upload ederseniz ki ben orayı kullanıyorum basit bi site ve memnunum aldığım sonuçtan . Resimde kırmızı kutucuk içine aldığım kısımdan ayarlara girip sol tarafta orta 500 pixel seçeneğini seçtikten sonra resmi upload ederseniz şöyle bi sonuç alırsınız :

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Okunmamış 01-25-2014, 12:21 PM
Senior Member

Burda da büyük 1000 pixel seçeneğinde aldığınız sonuç var :

Okunmamış 01-25-2014, 12:22 PM
Senior Member

İlk resmin 1000 pixel boyutunda upload ı .

Okunmamış 01-25-2014, 12:38 PM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

kafesi bence bir az daha büyük olsaydı çok iyi olurdu.ama hamsteriniz büyüdüyünde dönme çarkına binmicek.çok küçük.bende de öyleydi.gitdim top aldım.şimdi çok mutlu.siz hamsterinizi evde mi dolaştırıyorsunuz?bi de fotoğraf çekme meselesini tam 12-den vurmuşsunuz.bende de hep öyle oluyor.komik pozları hep kaçırıyorum.
Okunmamış 01-25-2014, 01:30 PM
Member

Lulu çok teşekkür ederim, bende hızlı resim'i kullanıyordum ama ayarlardan boyut seçmemiştim, şimdi hallettim sanırım, baştan yükledim 500'ü seçip.

HANNA, kafesi kesinlikle büyüyünce değiştireceğim. Topu var, şimdilik çark hala büyük bile geliyor. Topu da ileride büyür diye en büyük boy aldım, standlı dönerken kolay oluyor onun için ama evin içine bıraktığımda top onu döndürüyor, ayarlayamıyor. Satıcıya alırken defalarca sordum, suriye büyümeyecek mi, çarka nasıl sığar diye.. Yüz kere bana güven, sığar, rahat eder, gibi şeyler söyledi. İnternetten pek araştırmadan aldım kafesi işin doğrusu. Neyse büyüsün kocaman bir kafes borcum var Olric'e.

Evde eğer ben yanında olmayacaksam topla dolaştırıyorum, yoksa bilgisayardaysam masa üstünde ya da kitap okuyorsam üzerimde geziyor, zaten çoğunlukla günde 1-2 saat tamamen onunla ilgileniyorum. Kalan vakitte bakıyorum uykuluysa alıyorum kucağımda mayışıyor.

Konu ampleforth tarafından (01-25-2014 Saat 01:35 PM ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 01-25-2014, 02:22 PM
Senior Member

hamsterinizi topa koydukda kesinlikle kontrolsüz bırakmayın.evde olurkən kullanın.yarım saatden artık hamsterinizi içinde tutmayın.top kutusunun üzerinde böyle yazılmış.ben internetde araşdırdım neyse havayla ilgili bi sorun oluyor.bi de petşop sahipleri hiç bi şey bilmiyorlar.onlara inanmayın.ben ilk defa hamster beslediyimçin türlerini anlamıyordum.petşop sahibinden sordum ki bu hangi tür hamster.cevab verdi-hamsterin türümü oluyor?gülmekden öldüm açıkcası.petşop sahipleri bu kadar mı bilgisiz.
Okunmamış 01-25-2014, 07:33 PM
Member

Kontrolsüz bırakmıyorum, ben odada kitap okurken o geziyor, 15-20 dakika topun içinde geziyor, öğrensin istiyorum o yüzden. Yoksa top büyük olduğu için daha erken gibi geliyor bana da.

Çok çok haklısın Hanna, hiçbir şey bilmiyorlar. Küçücük bir karton kutuda zaten bilmem kaç tane hamster tutuyordu. Ne yemek kabı ne su gördüm doğrusu. En iyi yemi istedim Olric yemedi çoğunu. Tecrübesiz arkadaşlara ders olsun, iyice araştırmadan gitmesinler petshoplara. Onların tek derdi satmak, kazanmak.
Okunmamış 01-25-2014, 09:04 PM
Senior Member

evet.dertleri ancak kazanmaq.bence petşop sahipleri yalnız hayvan severler olsaydı ne iyi olurdu.ben azeriyim Azerbaycanda yaşıyorum.konuşmamda bazı kusurlar ola bilir.siz Türkiyenin hangi şehrinde yaşıyorsunuz. bizde durum böyle.dükkana girdiyimde hamsterlerin yiyecek kabında yalnız krekerler vardı.yazıklar aynı yiyecekleri yemekden bıkmışlardır.hiç su bile koymamışdılar.sordum niye koymuyorsunuz.günde bir defa koyuyorum dedi.bi petşopa girdim dedim bana kemirme taşı lazım.bana güldü sanki çok komik bi söz dedim.bi de hiç veteriner yok ya.olsa da hamsterden anlayamaz ki.ilk defa hamster almaya gitdiyimde bana çok küçük sizin kafesin yarısı böyutda kafes almayı tavsiye etdi.dedim hamster burda kalamaz.dedi burda 4 hamster beslemek olar.annem bana al al dedi.bende aldım.şimdi çok pişmanım ve akvaryumda tutuyorum.
Okunmamış 01-26-2014, 04:11 AM
Member

Efendim ne kusuru, gayet anlaşılır yazıyorsunuz, öncelikle bunu söyleyeyim. İstanbul'da oturuyorum. Evet petshop sahiplerinin tek derdi satmak. Elinde olan ne varsa satmak istiyor. O yüzden de satılmayan şeylere bu yeterli, bu en iyisi diyorlar. Olmazsa büyük saklama kabınız varsa, küçük kafesiniz ile saklama kabını birleştirin. Alan açılmış olur şimdilik ona.

Etiketler
benim, kaşif, olric, olricim

Seçenekler
Stil