Hamsterim : )

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Geri git   Hamsterim : ) > ACİL SORULAR

Seçenekler Stil
Okunmamış 09-01-2016, 07:29 PM
Junior Member

Hamsterimi getirdim, ölü gibi durmuyor, yürümek için biraz daha çabalıyor, sanırım serum az da olsa iyi geldi diyebilirim. Sol gözü sanırım kör olmuş olabilir. Gözünü dün geceden beri hiç kapamadı çok kuru duruyor, krem verdiler fakat o gözü için ne kadar iyi gelir bilmiyorum. Yemek konusunda veteriner iyice haşlanmış yumurtanın sarısını vermemi söyledi, çiğnemekte zorlandığı için azcık su ile karıştırıp şırınga ile önce ezdiğim yumurtanın sarısını biraz veriyorum, sonra sudan biraz veriyorum. Şuan sadece sağa doğru daireler çizerek dönüyor, bazen dönerken hızını alamıyor ve yan devriliyor, kalkamıyor. Kendini toparlaması için yürümeyi denemesi benim için yeni bir umut oldu. Yarın sabah tekrar veterinere serum için götüreceğim. Umarım ileride daha iyi olur.
Okunmamış 09-01-2016, 08:35 PM
BAMBİNO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

evet kör olma ihtimali var bunu veterinerede söylerseniz kör olup olmadığını söyler
hamsteriniz iyişallah bir an önce iyileşir
Okunmamış 09-01-2016, 09:32 PM
Junior Member

Alıntı:
BAMBİNO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
evet kör olma ihtimali var bunu veterinerede söylerseniz kör olup olmadığını söyler
hamsteriniz iyişallah bir an önce iyileşir
Sol gözünün önünde kırmızı kabarcık var, oraya kan toplanmışta olabilir, tümör de olabilir emin olamadım. Hekim gözündeki o kabarcık hakkında hiçbir şey demedi sadece krem verdi . Fotoğrafını atsam yorum yapabilir misiniz ?
Okunmamış 09-02-2016, 11:25 AM
Senior Member

Pek bilgim yok yinede atabilirsiniz belki bilgisi olan biri vardır
Okunmamış 09-02-2016, 12:48 PM
Junior Member

Veterinere bu günde gittim, serum verdik, gözünü sorduğumda tümör vb. şeylerin olmadığını söyledi fakat o gözü kurtarma olasılığımız düşükmüş, bunun dışında yürümesi biraz daha düzeldi fakat yinede devrilmesi gibi ve daire çizerek yürümesi devam ediyor. Doktorlarda durumu ile ilgili iyiye gittiğini ve düzelebileceğini söyledi. Serumlara biraz daha devam edeceğiz. Eskisi gibi olamayacağını biliyorum fakat yinede sağlına kavuşmasını umut ediyorum.
Okunmamış 09-02-2016, 02:52 PM
Senior Member

çok sevindim
Okunmamış 09-02-2016, 06:31 PM
HANNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senior Member

Hamsteriniz iyleşmeye başlıyor.aferin.İNŞALLAH tam iyleşir.
Bi de dediniz hamsterinizin 2yaşı var.hamsteriniz artık yaşlı.normal hamster ömrü 2-3 yıl.
Okunmamış 09-03-2016, 11:27 AM
Senior Member

Evet normalde hamsterlerin ömrü 2-3 yıl bazen 1 yaşında ölenler oluyor ne kadar iyi bakarsanız bakın ama arada bazı istisnalar oluyor aynı benim hamsterim gibi şu anda 4 yaşında . Ayrıca yaşlı hamsterler kolay hastalık kapar dikkatli olmalısınız
Okunmamış 09-03-2016, 12:23 PM
Junior Member

Yaşlandığı için hastalığı kapmıştır herhalde, daha önce kabızlıktan başka hastalık geçirmemişti. Bu sabah daha halsizdi, veterinere serum için götürdüm, serumu ve vitamin verdi. Göğüsünde hırıltılar vardı, sorduğumda enfeksiyondan dolayıdır dedi. Daha ne kadar böyle serum vermeye devam edeceğimizi sorduğumda serumsuz yaşamasının zor olduğunu fakat yemek yiyemediğinde veya su içemediğinde getirmemi söylediler. Düne göre daha güçsüz duruyor yürümede tekrar eskisi gibi sıkıntı çekiyor. İlaçlarına devam edeceğim yine, biraz su içirdim ve yuvasına koydum. Elimizden geldiğince yardım ediyoruz ama belli bir yerden sonra hamsterın bünyesi ile ilgili, çektiği acılara dayanabildiği kadar dayanması lazım hayatta kalması için, biz ne kadar çaba sarf edersek edelim her şey hamsterda bitiyor.
Okunmamış 09-03-2016, 12:25 PM
Junior Member

Alıntı:
BAMBİNO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet normalde hamsterlerin ömrü 2-3 yıl bazen 1 yaşında ölenler oluyor ne kadar iyi bakarsanız bakın ama arada bazı istisnalar oluyor aynı benim hamsterim gibi şu anda 4 yaşında . Ayrıca yaşlı hamsterler kolay hastalık kapar dikkatli olmalısınız
Hamsterların genel yaşam sürelerine göre oldukça uzun yaşamış, umarım ilerki zamanlarda daha sağlıklı bir yaşam bekler hamsterınızı.

Etiketler
çapaklı, Çok, gözleri, halsiz, hamsterin, hasta, yemek, yiyemiyor

Seçenekler
Stil